כניסה לפורטל המפתחים

"מזל הוא מוכנות שפוגשת הזדמנות"

לוציוס אנאוס סנקה

בנקאות פתוחה במרכנתיל

מהי בנקאות פתוחה?

בנקאות פתוחה היא גישה חדשנית הצוברת תאוצה כלל עולמית ומעודדת פיתוח מוצרים ושירותים פיננסים חדשניים עבור לקוחות הבנק, באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומאובטחות.

הבנקאות הפתוחה נולדה מתוך הצורך להתאים את שירותי הבנקאות לאורח החיים המהיר והמתקדם של לקוחותיה.

מערכת הבנקאות הפתוחה של בנק מרכנתיל

בדומה לבנקים המובילים בעולם, בנק מרכנתיל אימץ את מודל הבנקאות הפתוחה באמצעות פלטפורמה, המאפשרת לחברות חיצוניות להתממשק אליה ולקבל מידע בנקאי ודרכה, לאפשר לקוחות הבנק פתרונות פיננסים חדשניים ואפליקציות בתחום הפינטק.

הפלטפורמה מאפשרת לצוותי הפיתוח של החברות לקבל גישה מאובטחת למידע הפיננסי של לקוחות הבנק, בכפוף להסכמתם לכך, וכן להפנות את לקוחות הבנק לאתר הבנק לצורך ביצוע רכישה של שירותים ומוצרים שהחברה מציעה.  

הגישה לפלטפורמה מתבצעת באמצעות מגוון רחב של ממשקי API בפרוטוקול REST.

הפלטפורמה בה אנו משתמשים הוקמה בשנת 2017 ומאז עברה תקופת הרצה שכללה ביצוע בדיקות יסודיות בהיבטי הטכנולוגיה, הדאטה ואבטחת המידע, וכן יישום בפועל מול ספקי שירותים פיננסיים.

הצטרפו אלינו למהפכת הבנקאות הפתוחה ומנפו את מגוון ההזדמנויות העסקיות של הגישה הישירה לקהילת לקוחותינו.  

בנקאות פתוחה במרכנתיל: מצב של Win-Win

בנקאות פתוחה יוצרת מצב של Win-Win עבור הלקוח ועבור נותני שירותים פיננסים חוץ בנקאיים. נגישות המידע הפיננסי תסייע ללקוח הבנק לקבל מידע ומוצרים המותאמים למצבו הפיננסי וצרכיו. בעבור נותני השירות, זמינות המידע הבנקאי אודות הלקוח תאפשר התאמה מיטבית בין המוצר המוצע לבין צורכי הלקוח ותאפשר גישה נוחה ופשוטה אליו.

איך מצטרפים לשירותי הבנקאות הפתוחה של מרכנתיל?

  • ברכותינו! החלטתם להצטרף אל עסקים, חברות ומיזמים המעוניינים להציע את שירותיהם ומוצריהם ללקוחות מרכנתיל. כעת אתם מוזמנים לעקוב אחר השלבים המפורטים מטה על מנת להגיש את בקשתכם:
  1. לחצו על טופס "צור קשר" ומלאו את פרטיכם
  2. צוות הבנקאות הפתוחה במרכנתיל יבחנו את פנייתכם ובמידה ותמצא מתאימה נפנה אליכם על מנת לתאם פגישה
  3. נסכם במשותף את תנאי התקשרותנו ולאחר מכן, נפתח בפניכם את הגישה לפורטל המפתחים, Sandbox, הזהה לסביבת הייצור - Production. בסביבת ה Sandbox תסיימו את פיתוח האפליקציה או השירות מול תשתיות הבנק, כולל התנסות בממשקי API באמצעות נתונים פיקטיביים.
  4. כשיסתיימו עבודות הפיתוח והבדיקות, קבלת אישור הבנק וחתימה על הסכם ההתקשרות תועברו לאתר ה- Production ותעלו לאוויר! בשעה טובה ובהצלחה!
  • מעוניינים? פנו אלינו.
  • במידה ויש ברשותכם תעודות שהונפקו על ידי ממשל זמין, בהתאם להנחיות בנק ישראל, תוכלו להיכנס ישירות לפורטל על מנת להתחיל ולפתח את האפליקציה שלכם.

להצטרפות לבנקאות הפתוחה במרכנתיל

שדות מסומנים ב* שדות חובה

דברו איתנו

פרטי איש קשר:

מידע שיתקבל יישמר במאגרי המידע של הבנק ויחולו עליו הוראות מדיניות הפרטיות בשינויים המחויבים