לוגו מרכנתיל בנקאות אישית בעולם דיגיטלי, מעבר לעמוד הבית

קרן אור - תמיכה בקהילה

בנק מרכנתיל בהיותו חלק מקבוצת דיסקונט משתתף בהקמת 'קרן אור' - קרן סיוע ייעודית עבור ילדים ובני נוער שנפגעו בקו העימות במהלך המלחמה. 
הקרן תעמוד על סך 50 מיליון ש"ח ותפעל לספק מענה הוליסטי רחב היקף וארוך טווח עבור צרכיהם של הילדים ובני הנוער, לטובת ריפוי הגוף והנפש הרכה למען השבת הביטחון האישי והקהילתי לילדים ובני הנוער.

 

'קרן אור' תנוהל על ידי ועדה מקצועית, אשר תקבע תכנית פעולה כוללת שתגובש עם גורמי מקצוע מהמערך הפסיכולוגי, הנפשי, הרפואי והחינוכי, לרבות החינוך המיוחד. הקרן תשאף להבטיח שהילדים שנפגעו במהלך המלחמה, אם מבחינה פיזית או מבחינה נפשית, יקבלו את הסיוע הדרוש להם - באופן יעיל, מהיר וקל, ללא בירוקרטיה מכבידה, גם לאחר סיום המלחמה.
 

'קרן אור' תפעל באמצעות עמותת 'הזנק לעתיד', בשיתוף פעולה עם הקואליציה הישראלית לטראומה, המפעילה את מרכזי החוסן בעוטף עזה ובמוקדים הנוספים בדרום הארץ. הקרן תספק מענה לצרכים מגוונים, במטרה לאפשר לאותם ילדים לחזור לתפקוד מיטבי בחייהם. מענה שיכלול: הענקת מעטפת ביטחון וליווי אישי לכל אחת ואחד מהילדים ובני הנוער, מתן מענה לצרכים פיזיים, טיפולים פסיכולוגיים, טיפולים רגשיים, סדנאות להעצמה אישית וקבוצתית, פעילויות העשרה והפוגה, פעילות לחיבור לקהילה ולמנהיגות חברתית, תמיכה לימודית ולצרכים נוספים, ככל שידרשו.


עם הקמת הקרן, מתקיים תהליך שבו ימופו ויוגדרו קריטריונים למסגרת הפעילות, כמו גם סדרי עדיפויות לזיהוי הצרכים הספציפיים והשימושים בכספי הקרן. הכל, בכפוף להתייעצויות עם הקהילות, מרכזי החוסן ושאר ארגוני הסיוע.

מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, התגייסו בנק מרכנתיל ועובדיו לטובת קידום פעילות התנדבותית ותרומות משמעותיות למספר גופי חירום מרכזיים וחיוניים:

  • תרומה לאגודה למען החייל, בתי חולים סורוקה וברזילי ועוד.
  • סיוע בהפעלת אמבולנסים בשיתוף פעולה עם עמותת סביונים – סיוע בכל עת, לטובת שינוע אזרחים חולים, נכים המרותקים לכיסאות גלגלים, משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, כל מי שזקוק להעברה מהירה לבתי מלון, בתי אבות, למרכזים רפואיים ועוד.
  • תרומת ציוד הכרחי לחיילים וסיוע באריזות מזון.
  • תרומת כסף וציוד למשפחות שפונו מבתיהם ולעובדים זרים.
  • העמדת סיוע נרחב לשדרות, אופקים, ליישובי הסביבה ולעיריית קרית שמונה.נמשיך להקשיב לצרכי הקהילה ולסייע לה גם בהמשך וככל שיידרש.
בתקווה לימים שלווים וחזרה מהירה לשגרה,

בנק מרכנתיל