ערוצי התקשרות

שאלות ותשובות

מה זה תכנון אישי?

תכנון אישי הינו שירות הקיים בכניסה לחשבונכם במרכנתיל@באינטרנט.

שירות זה כולל מגוון כלים קלים וידידותיים לשימוש שיעזרו לכם בניהול חשבונכם בצורה יעילה וקלה. לכל אחד מהכלים ייעוד אחר, וביחד הם מרכיבים תמונה שלמה וברורה על חשבונכם בתקופה נבחרת. הכלים המרכזיים בשירות הינם:

  • הכנסות והוצאות לפי קטגוריה - תצוגה גראפית המשקפת את התפלגות ההכנסות וההוצאות בחשבונכם לפי קטגוריות.
  • תזרים מזומנים - מציג את הזיכויים והחיובים שבוצעו בחשבונכם בפועל בכל חודש, ואת ההפרש ביניהם.
  • חיסכון למטרה - מאפשר לכם להגדיר מטרות לכספים בחסכונות ובפקדונות שלכם, לנהל את ההתקדמות אל המטרה לכל אורך תקופת החיסכון או פיקדון ולהשיג אותה.
  • ניהול תקציב אישי - מסייע בהגדרת תקציב משפחתי לפי קטגוריות שונות, ולשלוט בחשבונכם בצורה פשוטה יותר.

ניתן להשתמש בתכנון אישי באתר האינטרנט ובאתר המותאם בסלולר.

באלו מחשבונותיי אוכל להשתמש בשירות תכנון אישי?

בשירות תכנון אישי ניתן לצפות בכל חשבונות העובר ושב וכרטיסי האשראי הפעילים במרכנתיל@באינטרנט תחת תעודת הזהות שלכם. לאחר הכניסה לאתר הפעולות תוכלו לבחור בחשבון הרצוי.

האם שירות תכנון אישי כרוך בתשלום?

לא. השירות מהווה חלק מסל השירותים הדיגיטליים שמעניק בנק מרכנתיל ללקוחות מרכנתיל@באינטרנט ואינו כרוך בתשלום.

האם שירות תכנון אישי דורש הרשמה?

לא, השירות זמין לכל לקוחות מרכנתיל@באינטרנט ואינו דורש הרשמה.

כל כמה זמן מתעדכן המידע על חשבוני בשירות תכנון אישי?

המידע המופיע בתכנון אישי נכון ל- 3 ימי עסקים לאחור. לתשומת לבכםסכום החיוב המופיע בכרטיסי אשראי אינו סופי, שכן ייתכן וישנן רכישות שטרם דווחו לבנק על ידי בתי העסקחשבון חדש שתוסיפו לפעילותכם באינטרנט יתווסף לשירות ביום העסקים הבא.

האם ניתן להכנס ל"תכנון אישי" גם באפליקציית מרכנתיל?

בשלב זה תכנון אישי עדיין לא זמין באפליקציה, אך תוכלו ליהנות ממנו באתר המותאם בסלולרי

אילו נתונים מציג "הכנסות והוצאות לפי קטגוריה"?

ב"הכנסות והוצאות לפי קטגוריה" מוצגות כל ההוצאות וההכנסות שביצעתם בחשבון העובר ושב ובכרטיס האשראי בתקופה הנבחרת, בחלוקה לפי קטגוריות ותת-קטגוריות מוגדרות. המיוחד בכלי זה, שההוצאות מחושבות לפי תאריך ביצוע העסקה ולא לפי החיוב בפועל, כך שתוכלו לראות כמה הוצאתם, ללא קשר לסכום שכבר חויב בפועל.  למשל, אם רכשתם החודש תנור ב-10,000 שקלים ב-10 תשלומים, העסקה תופיע במלואה בטור ההוצאות בחודש זה (10,000 שקלים תחת תת-הקטגוריה "אלקטרוניקה" בגרף ההוצאות), גם אם חשבונכם עוד לא חוייב.)

מהי המשמעות של הקטגוריות?

 "הכנסות והוצאות לפי קטגוריה מקטלג את כל ההכנסות וההוצאות שבוצעו בחשבונכם. הדבר נועד לעזור לכם לקבל מידע אודות מקורות ההכנסה ותחומי ההוצאה השונים שלכם

הכלי כולל 11 קטגוריות, כאשר כל אחת מהן מחולקת למספר תת-קטגוריות. למשל, תחת הקטגוריה "בידור, נופש ופנאי" מסווגות תת-הקטגוריות: ספורט וכושר, קולנוע/תיאטרון/קונצרטים/הופעות, ספרים/עיתונים/מגזינים, מולטימדיה, קפה/מסעדות/מועדונים, בתי מלון, שכירת רכב, תחביבים וטיולים, טיסות, טיולים מאורגנים, ביטוח נסיעות ובידור, נופש ופנאי - כללי

האם ביכולתי לשנות קטלוג של תנועה מסוימת?

כן. במקרה שתנועה מסוימת קוטלגה תחת קטגוריה שונה מזו שהייתם מעדיפים, ביכולתכם לקטלג אותה מחדש תחת קטגוריה מתאימה יותר לפי בחירתכם. תוכלו לעשות זאת באמצעות לחיצה על העיפרון שמופיע לצד התנועה. לחיצה על העיפרון תפתח את רשימת הקטגוריות המלאה, ובחירה בקטגוריה תפתח את רשימת תת-הקטגוריות הקיימות תחתיה. בחרו בתת-הקטגוריה המתאימה לכם ביותר וקטלגו תחתיה את התנועה. בסיום תהליך הקטלוג מחדש ניתן לבחור 'צור כלל' אם ברצונכם להחיל את הקטלוג החדש על תנועות מסוג זה באופן קבוע. לחילופין, ניתן לבחור 'הפעל פעם אחת'.    

האם ביכולתי ליצור קטגוריה חדשה?

את הקטגוריות הראשיות אי אפשר לשנות, אך תחת כל אחת מהן תוכלו ליצור עד 10 תת-קטגוריות בהתאמה אישית. לחיצה על העיפרון שלד התנועה תפתח את רשימת הקטגוריות המלאה, ובחירה בקטגוריה תפתח את רשימת תת-הקטגוריות הקיימות תחתיה ושדה ליצירת תת-קטגוריה חדשה. מלאו את שם תת-הקטגוריה החדשה בתיבת הטקסט ולחצו 'שמירה'. התנועה תקוטלג מחדש תחת תת-הקטגוריה החדשה. אם ברצונכם להחיל את הקטלוג החדש על תנועות מסוג זה באופן קבוע ניתן לבחור 'צור כלל' בסיום התהליך. לחילופין, ניתן לבחור 'הפעל פעם אחת'.

האם אפשר למחוק קטגוריה?

את הקטגוריות ותת-הקטגוריות הקיימות מראש במערכת אי אפשר למחוק, אך את תת-הקטגוריות שאתם יצרתם אפשר למחוק באמצעות לחיצה על ה-X שלצד שמה של תת-הקטגוריה ו'אישור'. פעולה זו תסיר את תת-הקטגוריה שיצרתם, וכל פעולה שקוטלגה תחתיה תשוב לקטלוג המקורי שניתן לה על ידי המערכת.