אודות מרכנתיל

מרכנתיל למען קידום החינוך וההשכלה

פרויקטים עיקריים בתחום החינוך וההשכלה בהם אנו שותפים:

  • מחשב לכל ילד

הבנק שותף זו השנה התשיעית ברציפות בפרויקט לתרומת מחשבים, תוכנות והדרכות לילדים.

מנכ"ל הבנק, שוקי בורשטיין  חתם על חידוש ההסכם עם עמותת "מחשב לכל ילד" למתן תרומה לרכישת מחשבים לילדים ובני נוער אשר ידם אינה משגת רכישת מחשבים.

טקס החתימה על חידוש ההסכם עם עמותת "מחשב לכל ילד" התקיים בלשכת מנכ"ל הבנק והשתתפו בו מנכ"ל הבנק, מר שוקי בורשטיין ובכירים נוספים.

את עמותת "מחשב לכל ילד" ייצגו בטקס יו"ר העמותה, מר אריה סקופ, מנכל"ית העמותה, גב' אורלי תמיר ויסמין אפרמיאן, רכזת פיתוח משאבים בעמותה.

בדבריו הדגיש מנכ"ל הבנק את החשיבות שהבנק רואה בקידום החינוך וההשכלה וציין כי הבנק רואה בתרומה זו של מחשבים לילדים גישור על פערים דיגיטליים ודרך משמעותית לקידום החינוך וההשכלה בערי הפריפריה: "במסגרת הפעילות החברתית קהילתית של הבנק ועובדיו אני רואה חשיבות רבה בקידום החינוך וההשכלה וצמצום הפערים בערי הפריפריה. השותפות שלנו בפרוייקט זה תורמת לגישור על פערים דיגיטליים כאשר עוד ועוד פרטים באוכלוסיה נחשפים לשימוש במחשבים במסגרת החיים השוטפים. אנחנו שמחים להיות חלק מהפרויקט ורווים בכל פעם נחת מחדש כאשר נציגי הבנק לוקחים חלק בטקסים המרגשים המתקיימים בכל רחבי הארץ, בהם העמותה מחלקת את המחשבים".

במשך השנים בהן הבנק שותף לפרויקט נתרמו על ידי מרכנתיל  למעלה מ- 1,000 מחשבים במסגרת פרויקט "מחשב לכל ילד". נציגי הבנק לוקחים חלק בטקסים להענקת המחשבים לילדים מישובים בכל רחבי הארץ.

יו"ר העמותה סקר את פעילותו של הארגון לאורך השנים וסיפר כי במרוצת השנים הותקנו עשרות אלפי מערכות מחשב בבתים ברחבי הארץ  מהם נהנים מאות אלפי ילדים ובני משפחותיהם. המחשבים תרמו רבות להתפתחותם של הילדים ובני משפחותיהם.

  • הזנק לעתיד

הבנק שותף זו השנה התשיעית בפרוייקט "הזנק מרכנתיל".

במסגרת פרוייקט "הזנק מרכנתיל " מעניק הבנק מדי שנה עשרות מילגות לסטודנטים לסיוע במימון לימודים אקדמאים. 

בטקס שהתקיים בלשכת מנכ"ל הבנק נחתם הסכם לשיתוף פעולה עם עמותת "הזנק" זו השנה התשיעית.

מנכ"ל בנק מרכנתיל אמר בטקס חתימת ההסכם עם עמותת "הזנק" : בנק מרכנתיל שותף ולוקח חלק בפרויקטים רבים למען הקהילה. שיתוף פעולה זה עם עמותת "הזנק" מהווה פרוייקט דגל עבורנו. במסגרת פעילותנו למען הקהילה אנו שמים דגש ורואים חשיבות רבה בקידום תחום החינוך וההשכלה במטרה לצמצם את הפערים בערי הפריפריה ובקרב האוכלוסיות החלשות. השיתוף ארוך השנים שנוצר בינינו לבין עמותת "הזנק" נותן מענה יפה למטרה זו שהצבנו לעצמנו בפעילותנו החברתית".

 מנכ"לית העמותה, שרון חזקיה  סקרה את פעילות העמותה ברחבי הארץ תוך הצגת תחומי עשייתה למען קידום החינוך והמיקוד של העמותה בצעירים בישובי הפריפריה. מנכל"ית העמותת "הזנק" התייחסה באופן מפורט  לפרויקט "הזנק מרכנתיל" אשר הושק לפני 9 שנים. במסגרת פרויקט זה, בו שותף בנק "מרכנתיל", תורם הבנק מדי שנה  72 מילגות ללימודים אקדמאים לסטודנטים ובסה"כ תרם הבנק מאות מילגות מאז תחילת שיתוף הפעולה עם עמותת "הזנק".  המילגות מוענקות לצעירים בכל רחבי הארץ ע"פ שיקולים סוציו אקונומיים  ורמת ההישגים הלימודיים. מטרת הבנק בפרויקט זה הינה לסייע בקידום ושיפור הישגיהם של הצעירים ולאפשר להם לרכוש השכלה גבוהה. הרווח החברתי מפרויקט זה הוא כפול שכן מעבר לסיוע לסטודנטים בתשלום שכר הלימוד, הם מצידם מתחייבים, בתמורה למילגות אותן הם מקבלים, לתרום שעות בסיוע לתלמידי תיכון מהישובים מהם הם מגיעים. בדרך זו הם תורמים לשיפור הישגיהם של בני הדור הבא ומשמשים דוגמא ודמויות לחיקוי הן בפן של השאיפה ללמוד, להתקדם ולהצליח והן בפן של העשיה למען החברה, למען הקהילה. 

  • אגודת יד אליעזר

לבנק מרכנתיל שיתוף פעולה זו השנה התשיעית ברציפות עם ארגון החסד "יד אליעזר". במסגרת שיתוף פעולה זה מעניק הבנק מילגות לחונכים בני האוכלוסיה החרדית. החונכים מתחייבים בתמורה לסייע לילדים תלמידי כיתות ב' – ח' בלימודים מספר שעות מסויים במהלך השנה כפי שנקבע עמם. 

 טקס החתימה על חידוש ההסכם התקיים בלשכת מנכ"ל הבנק והשתתפו בו מצד בנק מרכנתיל, מנכ"ל הבנק ובכירים נוספים. 

את ארגון החסד 'יד אליעזר' ייצגו בטקס הרב אלי יעקובי, מנהל פרויקט החונכים של 'יד אליעזר', והרב מרדכי בירנצוויג, האחראי על שיתופי פעולה בארגון.

בטקס החתימה על חידוש ההסכם התייחס בורשטיין לחשיבותו של פרוייקט החונכים: " פרויקט החונכים הינו פרויקט חברתי מוביל בבנק. העשיה של "יד אליעזר" מבורכת ואנחנו גאים להיות שותפים בפרויקט זה המייצג את הערכים החשובים בעינינו של מתן הזדמנות לכל אחד באמצעות לימוד ותמיכה בקידומו של דור העתיד. כאשר אנחנו שומעים את הסיפורים האישיים, אנו מבינים את המשמעות והחשיבות של התמיכה שלנו בפרויקט. אנו מודים לכם על בחרתם בנו להיות שותפים בפרויקט החינוכי המרשים הזה".

הרב אלי יעקובי, מנהל פרויקט החונכים של 'יד אליעזר' סקר בפני הנוכחים את פעילותו הנרחבת של הארגון תוך התמקדות בפרויקט החונכים – פרויקט בו לוקחים חלק אלפי חונכים המסייעים בשיקום חינוכי ורגשי של אלפי ילדים בכל רחבי הארץ. הרב יעקובי סיפר על הביקוש ההולך וגובר בקרב הציבור לפעילות החינוכית של הארגון והציג דוגמאות פרטניות של קשרים מתמשכים בין החניכים לחונכים. עוד ציין הרב יעקובי כי פרויקט החונכים מהווה עבור חונכים רבים גורם מסייע להחלטות לגבי העתיד וכי רבים מהם בוחרים בהמשך דרכם במקצוע ההוראה. בסיום דבריו הודה הרב יעקובי לבנק על שיתוף הפעולה ארוך השנים הן בפרויקט החונכים והן במסגרת התנדבותית של העובדים הבנק אשר מעת לעת מגיעים למחסני הארגון ומסייעים גם באריזת סלי מזון לנזקקים".